Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.
zobacz wszystkie

Sport

Agnieszka Osial z Woli Gułowskiej i Arkadiusz Furlepa z Łukowa Mistrzami Polski Kadetów w kick boxingu

2009-12-17 09:10:55
W dniu 12-13 grudnia 2009 roku w Tarczynie odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów . W dwudniowych zmaganiach wystąpiło ośmiu kickbokserów z łukowskiej sekcji PTS Łukplast. W pierwszym dniu zawodów rozgrywano walki semi contact, w których wystartowały nasze dziewczęta: Katarzyna Karwowska i Agnieszka Osial. Obie spisały się znakomicie.

Katarzyna Karwowska, dla której były to już drugie mistrzostwa , zdobyła brązowy medal w kategorii do 46 kg . Ogromna niespodziankę sprawiła Agnieszka Osial debiutująca w zawodach tej rangi. Pewnie pokonała wszystkie rywalki zdobywając złoty medal w kategorii do 65 kg.  W drugim dniu zawodów rozgrywano walki w formie ciągłej light contact. W kategorii do 46 kg bardzo dobrze spisała się  Katarzyna Karwowska zdobywając srebrny medal.  W    kategorii do 57 kg  skuteczny styl walki zaprezentował Marek Matuszyński. Walcząc konsekwentnie i nie okazując żadnych emocji dotarł aż do półfinału, gdzie ze względu na kontuzję musiał uznać wyższość rywala. W efekcie zdobył brązowy medal. W kategorii do 69 kg bardzo liczyliśmy na Michała Goławskiego. Nie zawiódł, zdobył brązowy medal.  Walczył agresywnie i zdecydowanie prezentując całą gammę technik bokserskich. Pewnie pokonał wszystkich rywali , aż do półfinału, gdzie spotkał się z Michałem Ludwiczakiem z KS Polonia 1912 Leszno. Po zaciętej walce sędziowie ogłosili werdykt 2:1 dla Ludwiczaka. Szkoda, bo była to walka godna finału i ogromna szansa dla Michała na tytuł Mistrza Polski. Tym bardziej ,że w finale przeciwnik Ludwiczaka nie dotrwał nawet do końca pierwszej rundy. Wspaniale zaprezentował się też Arkadiusz Furlepa, który walczył  w kategorii do 52 kg. Bogaty doświadczeniem z przed roku, gdzie prowadząc dobrą walkę w półdystansie  nie uzyskał  uznania w oczach sędziów, w tym roku postanowił zaprezentować walkę z dystansu wykorzystując duży  zasięg ramion i nóg. Koncepcja była słuszna ,a jej realizacja prawidłowa. Arek „zmiatał” z planszy kolejnych rywali, nie dając szans w finale zawodnikowi z Zielonej Góry . Zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski 2009.

Oto szczegółowe wyniki:

42kg-     Maciej Królik –  Łuków   ( light 5-8 miejsce)
46 kg -   Katarzyna Karwowska -  Łuków  ( srebro light, brąz semi)
52kg –   Arkadiusz Furlepa  Łuków  ( złoto light)
          -  Rafał Goławski  Łuków   ( miejsce  5-8  light) 
57 kg-    Marek Matuszyński   Łuków   ( brąz light)
              Krzysztof Pucyk   Łuków   ( miejsce  5-8  light)
65 kg -   Agnieszka Osial-  Wola Gułowska  ( złoto semi)
69 kg –  Michał Goławski-   Gołaszyn   (  ( brąz light)


  W trakcie turnieju rozgrywano także walki pokazowe w których wystąpili: Aleksandra Goławska, Dariusz Piotrowski, Szymon Murawski, Filip Posiadała i Mateusz Goławski. Najefektowniej zaprezentowali się Dariusz Piotrowski ps. Kiler i Mateusz Goławski, którzy za swoje walki zebrali niezwykle pochlebne opinie. Natomiast najbardziej prestiżowe zwycięstwo odniósł nasz wicemistrz świata tang soo do  Szymon Murawski, który pokonał wicemistrza Pucharu Świata w kick boxingu Oskara Zawiślaka  z klubu ALIEN Łódź.

[jk]

"Absolwentalia"

22 czerwca Politechnika Białostocka świętuje organizując Międzynarodowy Zjazd Absolwentów więcej

Sejmik zespołów teatralnych

W dniach 22-23 czerwca w Stoczku Łukowskim zmierzą swoje talenty wiejskie zespoły teatralne więcej
zobacz wszystkie