Na antenie

RADIORANEK PON.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Karolina Suchodolska.
zobacz wszystkie

Społeczeństwo

12-miesięczny Michaś Bogucki walczy z SMA

foto
2020-10-09 13:01:12
Michał Bogucki z miejscowości Żebry w gminie Nur (koło Ciechanowca) choruje na rdzeniowy zanik mięśni. U chłopca zdiagnozowano najcięższą postać choroby SMA typu 1. Chorobę zdiagnozowano, gdy Michaś miał 5 miesięcy.

Życie chłopca może uratować kosztowna terapia genowa. Rodzice i przyjaciele Michasia robią wszystko, żeby zebrać potrzebne pieniądze. Organizują festyny, pikniki, koncerty i licytacje. W pomoc dla Michasia Boguckiego angażuje się wiele osób i instytucji. Po kilku miesiącach zbiórki pieniędzy, zebrano kwotę 2 mln zł i nadal brakuje potężnej kwoty 7 mln zł.

Zbiórka na terapię genową dla Michasia Boguckiego prowadzona jest w portalu siepomaga.pl pod hasłem „Michał kontra SMA”. https://www.siepomaga.pl/michal-kontra-sma

Pomóc można także poprzez licytacje prowadzone na FB w grupie „Michaś Bogucki walczy z SMA licytacje”. https://www.facebook.com/groups/926688057674235/?ref=share

Walkę Michasia można śledzić TUTAJ

Michaś ma 12 miesięcy, jego codzienność to rehabilitacja, leczenie i walka o życie. Za pośrednictwem naszego radia, rodzice proszą o pomoc i finansowe wsparcie dla Michasia.

Foto:  Michaś Bogucki walczy z SMA / FB

ABol [ja]