Na antenie

RADIORANEK CZW. PT.

Zapraszamy do wspólnego wyśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a chorych i cierpiących zapraszamy do włączenia się w celebrację Eucharystii. O poranku - również wiadomości "Z życia Kościoła". Zaprasza Joanna Kuczborska.
zobacz wszystkie

Aktualności

10 lat minęło jak jeden dzień... Jubileusz Koła Przyjaciół KRP w Karczach

foto
2018-09-25 14:34:39
Jubileusz 10-lecia istnienia świętował w sobotę, 22 września oddział Koła Przyjaciół w Karczach. W uroczystościach jubileuszowych wzięli udział słuchacze z zaprzyjaźnionego koła z Tchórzewa, które w tym roku obchodzi 12-lecie działalności.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła Msza Św., sprawowana przez ks. Dariusza Denisiuka w miejscowej świetlicy. W homilii opiekun Koła Przyjaciół podkreślił ważną rolę osób starszych i schorowanych w społeczeństwie. – Osoby chore czy niedołężne nie mogą być spychane na margines społeczeństwa. Dla Pana Boga każda osoba jest wartościowa, szczególnie niedołężna czy dotknięta chorobą – wyjaśnił kapłan. Dodał, że osoby będące na emeryturze są wezwane do apostolstwa. – Nie żałujcie czasu na modlitwę, młodzi są zapracowani, Wy macie więcej czasu i poświęcajcie go na modlitwę za Wasze rodziny, to Wasze apostolstwo – zaznaczył. Na zakończenie homilii ks. Dariusz Denisiuk podziękował kołom za działalność, za współpracę z rozgłośnią oraz jednoczenie lokalnej społeczności.

 

Po Eucharystii słuchacze i zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole. Obecny na uroczystości diakon Karol Biardzki wyraził wdzięczność za zaproszenie na uroczystość. – Co roku, we wrześniowych dniach spotykamy się na uroczystości organizowanej przez słuchaczy z Karcz. Zawsze jest tu przyjazna atmosfera. Cieszę się, ze spotykają się tu mieszkańcy i Karcz, i Tchórzewa. Bardzo dziękuję za zaproszenie – podkreślił diakon.Słuchaczki z Karcz zadbały również o oprawę artystyczną spotkania. Panie zaprezentowały scenki kabaretowe. Oprócz aspektu humorystycznego jedna z nich miała wymiar edukacyjny, ponieważ przybliżyła stosowaną przez oszustów wobec seniorów metodę na policjanta. Pozostałe członkinie z nieukrywanym entuzjazmem przyjęły występy koleżanek.


 

Przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie serdecznie dziękują za miłe przyjęcie, miłe przyjęcie, wspaniałą gościnę oraz pyszny tort. Z okazji 10. rocznicy powstania życzą słuchaczom Bożego błogosławieństwa i wielu kolejnych lat owocnej działalności.


ZDJĘCIA I VIDEO /klikniij tutaj/


Js

"Absolwentalia"

22 czerwca Politechnika Białostocka świętuje organizując Międzynarodowy Zjazd Absolwentów więcej

Sejmik zespołów teatralnych

W dniach 22-23 czerwca w Stoczku Łukowskim zmierzą swoje talenty wiejskie zespoły teatralne więcej
zobacz wszystkie