Na antenie

RADIORANEK WT. ŚR.

Wprowadzenie w rytm dnia. Zaprasza Ewa Pasternak.

Aktualności

Terespol: spotkanie słuchaczy z Koła Przyjaciół KRP /FOTO, VIDEO/

foto
2018-04-24 10:22:18
W sobotę, 21 kwietnia w Terespolu miało miejsce spotkanie słuchaczy z Koła Przyjaciół KRP. Uroczystość, która zgromadziła sympatyków rozgłośni, przedstawicieli władz lokalnych, pracowników Katolickiego Radia Podlasie oraz prezesów zaprzyjaźnionych oddziałów Koła Przyjaciół, organizowana jest corocznie, w okresie wielkanocnym.

Na początku uroczystości głos zabrała Grażyna Michalak, prezes Koła Przyjaciół w Terespolu - przywitała zebranych gości i serdecznie podziękowała im za obecność.
W sobotnim spotkaniu wzięli udział słuchacze z Terespola i okolic, burmistrz Terespola Jacek Danieluk, księża, przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie oraz prezesi zaprzyjaźnionych oddziałów Koła Przyjaciół z Zalesia oraz Pratulina. Gośćmi spotkania byli także Prezesi Seniorzy – Państwo Irena i Józef Ferensowie.
Przemówienie wygłosił również burmistrz Terespola. – Z serca dziękuję za kolejne zaproszenie. Na ręce Pani prezes składam podziękowania za to zaproszenie. Już jestem z Państwem 11 i pół roku. Cieszę się z tego, że Państwo się spotykacie i tworzycie jedną, wielką rodzinę. Życzę Państwu i Państwa rodzinom zdrowia, spokoju, łask Bożych i realizacji planów - powiedział do zgromadzonych gości włodarz miasta.Nie lada atrakcją spotkania był występ ks. Zbigniewa Rozmysła, opiekuna Koła Przyjaciół w Terespolu. Piosenki biesiadne, pieśni religijne i przyśpiewki ludowe wypełniły repertuar księdza, który śpiewał i akompaniował na gitarze. Słuchacze chętnie włączali się do wspólnego śpiewu. Każda utwór był nagradzany gromkimi brawami, a największy aplauz zebrała piosenka, która wychwalała rubensowe, kobiece kształty. Ks. Zbigniew znakomicie sprawdził się w roli wokalisty, gitarzysty oraz wodzireja.Spotkanie upłynęło w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Miłym upominkiem dla wszystkich gości był pamiątkowy magnes z datą uroczystości i podziękowaniem za obecność.
Przedstawiciele Katolickiego Radia Podlasie serdecznie dziękują Pani Grażynie Michalak, prezes koła, Pani Bożenie Darczuk, zastępcy prezesa oraz wszystkim słuchaczom za organizację tej uroczystości, obecność, życzliwe przyjęcie oraz wspaniałą gościnę.