Na antenie

Pasmo nocne

Zapraszamy na dużą dawkę muzyki, informacji i powtórkę najciekawszych audycji z dnia.

Radiowa Rodzina

Przedstawiciele Kół Przyjaciół KRP spotkali się w Siedlcach

foto
2023-04-21 09:15:00
15 kwietnia w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim miało miejsce spotkanie świąteczne z udziałem przedstawicieli Kół Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie.
więcej

Różaniec w lipcu na antenie Radia poprowadzą

2009-07-01 12:47:09
Modlitwa różańcowa rozpoczyna się o godzinie 20.30
więcej

Wielkie Święto KRP - 17 rocznica.

2009-06-19 12:52:48
Program uroczystości z racji 17 rocznicy powstania KRP
28 czerwca 2009 - Sanktuarium Unitów Podlaskich w Pratulinie

 8.00 - Msza św. parafialna

 9.30 - start punku recepcyjnego
10.00 - Zawiązanie wspólnoty
10.25 - Słowo księdza Marka Kota, Kustosza Sanktuarium Męczenników Podlaskich oraz powitanie i słowo Dyrektora Rozgłośni księdza kanonika Sławomira Kapitana
10.35 - Występ Grupy Ewangelizacyjnej  i katecheza na temat programu „Chrzest w życiu i misji Kościoła” - ks. dr Tomasz Bieliński.
12.00 - modlitwa Anioł Pański
12.15 - Wręczenie Platynowych Mikrofonów
12.45 - Przygotowanie do Eucharystii.
13.00 - Eucharystia
14.30 - Agapa

PRZYBĄDŹCIE CAŁYMI RODZINAMI.

więcej

Radiowa Rodzina w parafii w Borowiu i Jabłoniu.

2009-06-10 07:16:56
     W najbliższy piątek (12 czerwca) w parafii Trójcy Świętej w Borowiu oraz w parafii św. Tomasza Biskupa z Willanowy w Jabłoniu po mszy świętej i nabożeństwie o 18.00 odbędzie się spotkanie założycielskie Koła Przyjaciół. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w Radiową Rodzinę.
więcej

5 czerwca 2009 - w parafii św. Andrzeja Boboli w Rudzie Wolińskiej mamy 51 Radiową Rodzinę.

2009-06-06 16:45:52
     W piątkowe piękne popołudnie wyruszyłem w stronę Garwolina. Przemierzając kręte drogi i inspirującą przyrodę dotarłem do Rudy Wolińskiej, gdzie przywitała mnie Matka Boża Żniwna w oryginalnym wizerunku znajdującym się na przedniej ścianie świątyni. Ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłem liczną grupę naszych przyjaciół, którym dziękuję za życzliwość, otwarte serce. Podziękowania kieruję w sposób szczególny w stronę Księdza Proboszcza Krzysztofa Wałka, który został mianowany Asystentem Kościelnym Radiowej Rodziny w Rudzie Wolińskiej. Funkcję Prezesa pełnić będą: Elżbieta Pietraszek i Janina Pietrasik (sołtys), zaś funkcję skarbnika, sekretarza: Maria Lewandowska i Barbara Osik. Bóg zapłać za przyjęcie tej posługi i za gotowość wsparcia przez wszystkich przyjaciół z tej parafii dla naszego zarządu Parafialnego Oddziału Koła Przyjaciół w Rudzie Wolińskiej.

Ruda Wolińska to bardzo aktywna parafia. Przekonajcie się, zaglądając na www.rudawolinska.sacro.pl

Jan Jaroszyński - opiekun Radiowej Rodziny

więcej

Apetyczny tort od P. Prezes z Krynicy

2009-06-05 15:13:50
     Dziękujemy za przepyszny tort, który przyniosła rodzina Państwa Protasiuków z Radiowej Współnoty z Krynicy. Bóg zapłać wszystkim, którzy pamiętają o nas na tysiące różnych sposobów.
więcej

II Biesiada Radiowej Rodziny w Radczu 31 maja

2009-05-26 14:29:32
W najbliższą niedzielę zapraszamy do Radcza - przyjdźcie całymi rodzinami.


więcej

Biesiada Radiowej Rodziny Katolickiego Radia Podlasie w Hołubli

2009-04-27 17:35:11

Zapraszamy 10 maja.
więcej

Zdjęcia Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego w parafii Łomazy

2009-04-27 09:17:14

więcej

Kodeń - Radiowa Rodzina podsumowuje 2008 rok.

2009-04-25 21:39:13
    
     Rok 2008 dla Radiowej Rodziny z Kodnia jest drugim rokiem działalności. Koło liczy 21 osób. Spotkania odbywają się regularnie w środę, po drugiej niedzieli miesiąca, po mszy, która w Sanktuarium Kodeńskim sprawowana jest w sezonie zimowym o 17.00, a w letnim o 18.00. Opiekunem jest o. Proboszcz Stanisław Wódz.
     Członkowie Oddziału przygotowują oprawę liturgiczną Eucharystii. Zawsze członkowie czytają czytanie, modlitwę wiernych, czasem ktoś zaśpiewa psalm. Pamiętamy też o niesieniu darów do ołtarza.
     Na spotkaniu mdlimy się w intencji Radia i Ojczyzny, rozważamy Słowo Boże, a szczególnie Ewangelię na najbliższą niedzielę. Następnie każdy z członków wypowiada się na temat czytanej Ewangelii. Te rozmowy i rozważania pomagają nam ją bardziej zrozumieć.
     Z tej racji, iż nasza bazylika jest stacją w obchodach roku św. Pawła poznawaliśmy życiorys Świętego. Na modlitwy w wyznaczonym dniu przybywają wierni z okolicznych parafii. We wrześniu kilkoro członków uczestniczyło w pielgrzymce do Grecji „Śladami Św. Pawła”.
    Na naszej kodeńskiej kalwarii, na pamiątkę dwukrotnego pobytu kardynała Karola Wojtyły stanął pomnik. Każdego drugiego dnia miesiąca pod pomnikiem odmawiamy różaniec. Rozpoczyna się o 20.45 i kończy Apelem Jasnogórskim.
    W Wielkim Poście i w Adwencie czynnie uczestniczymy w rekolekcjach. Dużą frekwencją cieszą się nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa te mają bardzo piękną oprawę.
Wielkanoc i Boże Narodzenie są okazją do szczególnych spotkań świątecznych. Bardzo przyjemne są spotkania w karnawale przy pączkach i faworkach.
    24 czerwca miało miejsce szczególne spotkanie, gdyż przyjechał do nas ksiądz Dariusz Denisiuk. W tym dniu bowiem obchodziliśmy drugą rocznicę powstania naszego Koła.
    W uroczystość Bożego Ciała, Koło Przyjaciół ubierało jeden z ołtarzy. Kodeńska Radiowa Rodzina dwa razy uczestniczyła w modlitwie różańcowej w radiu. Ponadto uczestniczyliśmy w obchodach 16 rocznicy powstania KRP w Pratulinie oraz w Terespolu - w piątym roku istnienia tej wspólnoty.
     Przed uroczystością Wszystkich Świętych porządkujemy stare, zaniedbane groby. Nasze Panie chętnie odwiedzają osoby chore, które może nie potrzebują opieki fizycznej, ale wsparcia duchowego. Dlatego też Prezes Koła zaangażowała się w pracę „Klubu Seniora”, a szczególnie zespołu śpiewaczego.
      W Wielkim Poście zaangażowaliśmy się w zbiórkę Jałmużny Wielkopostnej na rzecz KRP.
     Na koniec w imieniu całej kodeńskiej wspólnoty pragnę podziękować Katolickiemu Radiu Podlasie za transmisje odpustowe Mszy świętej: 2 lipca oraz 14-15 sierpnia. Dzięki tym transmisjom bardzo wielu słuchaczy może wysłuchać Eucharystii i przynajmniej duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy przybyli do Matki Bożej Kodeńskiej.
     Zarówno my, mieszkańcy Kodnia, jak i Ojcowie Oblaci, opiekunowie Matki Bożej jesteśmy za obecność radia bardzo, ale to bardzo wdzięczni.

     Alina Hordyjewicz - Prezes Oddziału w Kodniu

więcej

Obowiązek informacyjny dotyczący przetwarzania danych osobowych znajduje się na stronie http://radiopodlasie.pl/rodo.html